S Magazínem mladého zdravotníka: i v roce 2020


» Klikněte a prohlédněte si váš nový magazín! «

V programu Výuka první pomoci dětí a mládeže nenásilně seznamujeme děti s první pomocí a učíme je základní dovednosti. Kdy lépe, než v dětském věku, se může člověk naučit, že poskytnout první pomoc je normální?

V ediční řadě První pomoc pro děti pravidelně - již 32 let - vydáváme Magazín mladého zdravotníka, který je určen především pro zájmové kroužky věnující se první pomoci.

Na jaře jsme měli jedinečnou příležitost zjistit, jak křehký je náš svět. Že stačí jeden vir a jako lusknutím prstu se všechno změní...

Letos jsme proto Magazín zaměřili na přírodu - pobyt v přírodě, její ochranu, ale nezapomněli jsme samozřejmě ani na první pomoc.

Kdo tráví hodně času venku a v přírodě, zažije spoustu legrace, a navíc je přirozeně odolnější a zdravější. Má lepší imunitu. A také se míň bojí a hned nepanikaří, protože si umí poradit. Třeba když se potká se zvířetem, které zrovna nemá dobrou náladu. To je pak důležité vědět, jak pomoci pokousanému nebo poštípanému kamarádovi. 

 Příroda je zkrátka jedno velké dobrodružství. Už od stvoření světa je naším domovem, a tak se musíme snažit, abychom jí neubližovali. Ekologie je dnes obrovské téma – a nemyslete si, netýká se jen dospělých. I děti a teenageři si mohou užívat ten super pocit, když vlastníma rukama „upcyklujeme“ nějakou starou věc nebo když zasadíme kytku, posbíráme odpadky v lese, hodíme petku do správného kontejneru nebo si třeba jen ve fastfoodu nevezmeme brčko. Každá maličkost se počítá, tak si udělejte nějakou malou eko radost každý den.

A hlavně: pojďte ven

Autoři: E. Bernatová, J. Bohutínská, Š. Halamásek, R. Král, P. Matějková, A. Schillerová, L. Špitálská
Ilustrace: M. Zach (3AX), K. Tomšejová, autor fotoseriálů: T. Martinek 

Magazín mladého zdravotníka 2020 - ke stažení (18 MB)