První pomoc v mobilu

Aplikaci První pomoc vydal Český červený kříž a je určena pro telefony s OS Android a Apple iOS. Lze ji stahovat i na SD karty.

Členění aplikace v přehledné grafice určují tři základní záložky: NAUČTE SE, V NOUZI a PŘIPRAVTE SE.

Aplikace poslouží tedy nejen jako příručka první pomoci s radami ke zvládnutí různých situací od srdečního infarktu přes zlomeniny až po každodenní drobné, jako je přisáté klíště. Dá se totiž využít i jako praktický rádce pro chvíle kdy jde o každou sekundu – součástí jsou postupy urgentní první pomoci krok za krokem, včetně krátkých videí. Tísňovou linku může uživatel vytáčet pří z aplikace stisknutím jediného tlačítka. Uživatelé najdou i praktické rady, jak se chovat při mimořádných událostech typu povodní, extrémního počasí nebo třeba při chřipkové epidemii. Více o aplikaci...

Studium aplikace však nenahrazuje účast na kurzu první pomoci, neboť neposkytuje možnost praktického nácviku - doporučujeme všem uživatelům účast na kurzu první pomoci.

Aplikace První pomoc je českou verzí programu Universal First Aid App Americké společnosti Červeného kříže. Je plně přizpůsobena českým podmínkám, obsahově odpovídá Standardům první pomoci vydaným ČČK v roce 2012 i IFRC International First Aid and Resuscitation Guidelines 2011.

© autorská práva k aplikaci vykonává Český červený kříž, jakékoli komerční využití aplikace je zakázáno.

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout zde:

 
http://bit.ly/19uoZCs   http://bit.ly/1bQnGfv


náhled screenshotů aplikace