S první pomocí za dětmi do škol!

Co všechno by děti měly vědět a znát? Otázka, kterou autoři vzdělávacích programů řeší snad od počátku světa. Jsou ale znalosti a dovednosti, na kterých se shodneme všichni. A umět poskytnout v nouzi první pomoc - kamarádovi, rodičům, neznámému - je jednou z nich.

Český červený kříž proto podporuje zájmové kroužky mladých zdravotníků. Navštěvujeme prostřednictvím našich Oblastních spolků ČČK jednotlivé školy s praktickými ukázkami poskytování první pomoci. Děti uvidí, jak pár jednoduchými úkony lze člověku zachránit zdraví nebo i život právě v prvních minutách, než přijede záchranka. 

Aktuální snímky jsou z Olomouckého a Moravskoslezského kraje, ale stejně to vypadá i v ostatních krajích. Pokud máte u vás ve škole zájem ustavit zájmový kroužek mladých zdravotníků nebo uspořádat ukázku poskytování první pomoci, neváhejte a obraťte se na nejbližší Oblastní spolek ČČK - mapka & kontakty.

A pokud už kroužek máte, pak nezapomeňte, že jaro je dobou, kdy od okresních až po celostátní kolo probíhají soutěžní setkání mladých zdravotníků. Přihlásit se můžeme na vašem Oblastním spolku ČČK

Součástí všeobecného rozhledu je také základní vědomost o humanitárních principech a humanitárním právu. I to jde organicky provázat s ukázkou první pomoci pro děti.

Rádi za Vámi přijedeme, stačí nám napsat.