Kurz „Rozumíme si pomáháme si“

Pro ty, které zajímá problematika osob s různými typy postižení (zrakové, sluchové, tělesné či mentální) či seniorů, kteří potřebují pomoci zjistit, jak se k těmto osobám chovat, jak s nimi komunikovat a jak (nejen) jim v případě potřeby poskytnout první pomoc a následnou péči, uskutečňuje ČČK od r. 2018 kurz s názvem Rozumíme si, pomáháme si.

Kurz v rozsahu 8 hodin je interaktivní a je určen pro širokou veřejnost, pedagogické pracovníky a pracovníky veřejných institucí i jiných subjektů (dopravců, hotelů, bank apod.), kterým usnadní přístup ke klientům se specifickými potřebami a zvýší tak kvalifikaci personálu.

Organizátory kurzu jsou jednotlivé oblastní spolky ČČK. Délka platnosti kurzu je 4 roky s doškolením v rozsahu 4 hodin. Každý absolvent kurzu obdrží také příručku, kterou jsme pro tento kurz vytvořili (částečný náhled). Do jednotlivých kapitol jsme také zařadili testy a kvízy, díky kterým si ověříte své znalosti a nově získané informace si lépe zapamatujete.

Prozatím tento kurz nerealizují všechny naše oblastní spolky – jejich přehled i další informace získáte na Úřadě ČČK (kontakt).

Poznámka: Tento kurz nahradil starší projekt ČČK Přátelská místa.

Rozumime si, pamahame si