S úsměvem: 8. květen - Světový den Červeného kříže

banner-svetovy den Cerveneho krize

Světovým dnem ČK&ČP je 8.květen – den narození zakladatele Červeného kříže Henri Dunanta. Letos jej slavíme po sedmdesáté.

Mezinárodní hnutí ČK&ČP tvoří 191 národních společností, Mezinárodní výbor Červeného kříže a Mezinárodní federace společností ČK&ČP, představuje miliony členů, zaměstnanců a dobrovolníků na celém světě.

Jsme stále ve všech státech - můžeme pružně reagovat na humanitární výzvy současné doby a být »všude a pro všechny«, jak zní motto Světového dne – v posledních pěti letech vzrostl počet příjemců naší pomoci a služeb na 470 milionů ročně – plnou polovinu tvoří příjemci zdravotních služeb…

Základními principy, kterými se řídíme – Humanita – Nestrannost – Neutralita – Nezávislost – Jednota a Světovost, jsou zárukou toho, že se trpícím dostane co možná úplné pomoci odpovídající jejich stavu, bez jakéhokoli nepříznivého rozlišování.

V Českém červeném kříži je nás na dvě desítky tisíc a snažíme se Vám pomáhat na celém ČR – výukou první pomoci, propagací bezpříspěvkového dárcovstvím krve, sociálními a zdravotnickými aktivitami (např. dětská odborná léčebna v Bukovanech, dopravní zdravotní služby, zdravotnické asistence na sportovních aj. akcích), léčebnými pobyty či aktivitami pro seniory.

Např. s první pomocí se naším prostřednictvím loni seznámilo 49.000 osob, ve spolupráci s TV Prima jsme připravili nová instruktážní videa. Pokračujeme i v pomoci Sýrii, kam jsme jen loni dopravili tři sanitky a 16 tun zdravotnického materiálu.

Symbolem letošního Světového dne je úsměv – symbol spokojenosti pro příjemce naší pomoci a služeb i pro nás, že jsme svou práci udělali dobře...

V pondělí 14. května se uskuteční v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR tradiční slavnostní shromáždění spojené s oceněním zasloužilých členů a dobrovolníků ČČK, laických zachránců života i podporovatelů ČČK. Záštitu nad oslavami Světového dne ČK převzal předseda Senátu pan Milan Štěch. Podrobnosti včetně fotogalerie zveřejníme zde.

Předcházet bude v sobotu 12.května - a následovat v pátek 8.června - v Kaiserštejnském paláci v Praze slavnostní předání Zlatých křížů ČČK I. třídy bezpříspěvkovým dárcům krve za 160 darů krve či jejích složek.


Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK ke Světovému dni ČK&ČP

I vy nás můžete podpořit - ať již tím, že se zařadíte mezi nás (jako člen/dobrovolník) nebo nám pomůžete pomáhat finanční podporou.