ČČK na cvičení Základna 2018

Ve dnech 13. - 16. 9. 2018 se v Praze v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice konalo taktické cvičení Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Základna 2018.

Cílem cvičení byla nácvik výstavby a obsluhy Materiální základny humanitární pomoci za spolupráce členů Humanitárních jednotek Českého červeného kříže, jednotek dobrovolných hasičů a zástupců magistrátu hl. m. Prahy. Vše se odehrávalo v reálném čase pod vedením příslušníků HZS hl.m.Prahy. Námětem situace se stala blesková povodeň a náhlá evakuace osob z okolí Vodního díla Hostivař. Figuranty v počtu 60 osob bylo potřeba na základně zabezpečit, evidovat a poskytnout jim příjemné prostředí, aby lépe zvládli nečekanou situaci.

Členové humanitárních jednotek byli obsazení na pozice - evidence evakuovaných, ubytování a poskytování psychosociální pomoci, podíleli se i na zajištění provozních činností základny.

Za Český červený kříž se cvičení zúčastnilo 32 členů z Humanitárních jednotek ČČK z několika oblastních spolků ČČK a Ústředního krizového týmu. Oblastní spolek Praha 1 poskytl pro síly ČČK zázemí v podobě Mobilního asistenčního centra ČČK (MAC) a nafukovacího stanu.

Práci humanitárních jednotek na místě ocenili jak rozhodčí HZS, tak prezident ČČK Marek Jukl, ředitel Úřadu Josef Konečný i zástupci Slovenského červeného kříže.

 článek na webu HZS ČR & fotogalerie

cvičení Základna 2018
Nouzové ubytování
cvičení Základna 2018
Výdej stravy