ČČK na konferenci Vojenské zdravotnické služby

XVIII. konference Vojenské zdravotnické služby

Ve dnech 25. - 26. dubna 2018 se ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá konala již XVIII. konference Vojenské zdravotnické služby, které se zúčastnilo více jak 230 příslušníků zdravotnické služby AČR.

Přítomen byl i zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík František Malenínský, vedoucí oddělení zdravotní politiky a koncepcí MO ČR plk. gšt. Hynek Schvach, předseda ústřední vojenské lékařské komise MO ČR plk. gšt. Richard Kraus, hlavní sestra MO ČR pplk. Lucie Jarešová a řada dalších funkcionářů vojenské zdravotnické služby AČR.

Více o konferenci na stránkách Armády ČR

Nové trendy, postupy a budoucnost zdravotnické služby byly hlavními tématy konference.

Již tradičně se na pozvání pořadatelů účastnil konference Český červený kříž, jako výlučně uznaná pomocná organizace zdravotnické služby AČR.

Prezident ČČK Marek Jukl hovořil o právu na zdravotní péči v situaci ozbrojeného konfliktu a s tím souvisejími otázkami ochrany poskytovatelů zdravotní péče v podmínkách současných ozbrojených konfliktů. Připomněl také tzv. skrytou cenu války, kterou jsou zdravotnické ztráty způsobené nedostupností zdravotní péče, i projekt Červeného kříže Health Care in Danger.