Červený kříž opět na Colours of Ostrava

Červený kříž opět na Colours of Ostrava

Zdravotnické asistence nejrůznějších kulturních či sportovních akcí jsou jednou z tradičních činností ČČK - v loňském roce ošetřili naši zdravotníci 8.233 osob při 43.429 hodinách služeb. Tyto aktivity se přirozeně odehrávají zejména na úrovni jednotlivých oblastních spolků ČČK.

Jednou z tradičních akcí, kterou zdravotnicky zabezpečuje OS ČČK Ostrava, je hudební festival Colours of Ostrava. Bylo tak tomu i letos:

Ve dnech 19.- 22. července 2017 proběhl další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava. Členové Záchranného týmu ČČK Ostrava zde působili na 6 stanovištích.

Ošetřovna Štáb byla pro návštěvníky k dispozici 24 hodin denně. Ostatní stanoviště jako Hlavní stage, Family park, Důl Hlubina, Plynojem a Electronic stage – byly k dispozici po dobu programu.

V areálu byly připraveny také dvě sanitky. Sanita Záchranného týmu ČČK Ostrava byla přítomna u Hlavní stage a sanita Vítkovické nemocnice Agel se nacházela na stanovišti Plynojem a následně u Electronic stage.

Parné počasí provázelo celý festival, a tak zdravotníci měli plné ruce práce. Ošetřena byla poranění jako puchýře, odřeniny, poranění pohybového aparátu (pohmožděniny, zlomeniny, akutní ústřely páteře), tržné krvácivé rány. Dále pod rukama zdravotníků prošly mdloby, intoxikace návykovými látkami, dehydratace, alergické reakce, zažívací potíže, bolesti hlavy a mnohé další.

Celkově se na festivalu vystřídalo 60 zdravotníků a bylo ošetřeno přes 1.500 osob. Na závěr bychom rádi poděkovali všem návštěvníkům a spoluorganizátorům, kteří s námi spolupracovali a upozorňovali nás na potíže ostatních. Velmi si toho vážíme a těšíme se na další spolupráci.