Coca-Cola, Český červený kříž a velká vánoční kampaň DarujmeSe

Letošní vánoční čas bude ve znamení další spolupráce a podpory ze strany Coca-Cola, která bude opět podpoří Český červený kříž.

Tentokráte nechala Coca-Cola vyrobit přes 2 miliony etiket s QR kódem umístěných na nápojích Coca-Cola. Poskytnutí daru touto formou je velmi jednoduché. V chytrém telefonu stačí otevřít mobilní bankovnictví, naskenovat QR kód, přispět jakoukoliv částkou a podpořit tak aktivity ČČK v sociální oblasti.

Pomáhá také nadace The Coca-Cola Foundation, a to již od začátku pandemie. Komunitám po celém světě nabídla pomoc v celkové hodnotě přes 3 miliardy korun. Českému červenému kříži letos společnost Coca-Cola pomohla částkou 6,3 milionu korun a Slovenskému červenému kříži přes 200 tisíc euro. Český červený kříž použil většinu těchto peněz na podporu výroby plicních ventilátorů CoroVent vyvinutých týmem odborníků z ČVUT spolu s dobrovolníky z platformy COVID19CZ a zakoupil ochranné osobní pracovní pomůcky pro zaměstnance sociálních a zdravotnických zařízení Slovenský červený kříž za tyto prostředky zajistil nákup zdravotnických stanů, které se využívají pro působení dobrovolníků v areálech nemocnic.

Společnost Coca-Cola Hellenic navíc věnovala v tomto roce na podporu nejen Českého a Slovenského červeného kříže nápoje v hodnotě přes 26 milionu korun.  

Děkujeme všem za podporu.