Coca-Cola slaví - jsme u toho! Projekt „50 míst pro dobrý skutek“

U příležitosti 50. výročí působení na českém a slovenském trhu zahájil systém Coca-Cola  charitativní roadshow 50 míst pro dobrý skutek, v rámci kterého pod vedením Červeného kříže uspořádá na 30 místech v  Česku a 20 na  Slovensku kurzy první pomoci. Tyto kurzy by mělo možnost bezplatně absolvovat až 500 pracovníků neziskového sektoru.

Kurzy jsou určeny personálu v dětských domovech, azylových či pečovatelských domech a pracovníkům v dalších neziskových organizací, kteří se do situace vyžadující znalost první pomoci mohou dostat kdykoliv a přesto si kurzy sami mnohdy nemohou dovolit.

Partnery roadshow v České republice jsou Český červený kříž a Nadace Terezy Maxové dětem. Ambasadorem projektu je olympijský vítěz a moderní pětibojař David Svoboda, který nechyběl ani u včerejšího zahájení projektu a vysvětlil, proč uvítal spolupráci při tomto projektu:

„Jako bývalý skautík se snažím být vždy připraven pro nějaký dobrý skutek a vedle času pro práci na sobě a času, kdy přemýšlím o vyšších principech a ideálech, je také potřeba myslet na ostatní a udržovat mezi tím důležitou rovnováhu. Nejen jako sportovec si uvědomuji, jak může být důležité zvládat základy první pomoci a být v případě nouze schopen ochránit něčí zdraví nebo dokonce holý život.“

Společná tisková zpráva Coca Cola a ČČK z 23.06.2021