Další pomoc ČČK dorazila do Sýrie

Předání pomoci v Sýrii        Předání pomoci v Sýrii

5.prosince 2017 jsme v syrském Tartúsu předali další humanitární pomoc ČČK obětem občanské války v Sýrii. Jde celkově již o sedmou zásilku humanitární pomoci v posledních dvou letech, v rámci letošní pomoci již druhou.

Aktuální zásilku pomoci tvoří především tři sanitní vozy, z toho jeden je zaměřen na intenzivní péči. Obsahem pomoci jsou dále zdravotnické přístroje a materiál - více než 2.500 kg - od EKG, defibrilátorů, horkovzdušných sterilizátorů, dýchacích přístrojů přes obvazový materiál, šití, dezinfekční přípravky, nitrožilní výživu, hemostatika, traumasety po např. chirurgické rukavice a pod. Celková hodnota je 7.300.005 Kč.

I tato část naší pomoci je zaměřena na zvýšení dostupnosti zdravotní péče v Sýrii. Lidé, trpící občanskou válkou, mají přístup ke zdravotní péči velmi těžký, nejde přitom jen o aktuálně raněné následky bojů, ale i o obyvatele trpíci chronickými nemocemi, či o preventivní akce.

Zásilku do rukou prezidenta Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC) Ing. Khaled Hboubatiho předal Dr. Josef Konečný, ředitel Úřadu ČČK. Přítomna byla rovněž česká velvyslankyně v Sýrii Dr. Eva Filipi a syrský chargé d'affaires v ČR Bashar Akbik.

Pomoc byla z ČR vypravena již v říjnu a přes Hamburk dále pokračovala lodí až do Tartúsu, kde se nachází jeden z hlavních skladů SARC, který je, spolu s ČČK, jednou ze 190 národních společností Mezinárodního Červeného kříže.

Ve zdravotnických zařízeních SARC je registrováno 2.048.000 pacientů. SARC již od počátku občanské války poskytuje pomoc v Sýrii bez ohledu na to, která ze stran konfliktu danou oblast ovládá.

Obsah pomoci vychází z potřeb zjištěných přímo na místě a naplňuje zásadu pomoci Červeného kříže: Lidskému utrpení se snažíme předcházet nebo je alespoň zmírňovat přímo v místě jeho vzniku...

Pomoc byla poskytnuta díky finanční podpoře MZV ČR.

Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK z 5.12.2017


Podpořit pomoc ČČK v Sýrii: 333999/2700 v.s.1501 | daruj on-line | QR platba