Dárci krve na Hradě pražském

Dárci krve přijati na Hradě
Přijetí dárců krve na Hradě je již tradicí, letos se uskutečnilo 3. prosince

Dne 3. prosince 2018 ve 14.00 se na Hradě pražském uskutečnilo již tradiční setkání dárců krve s chotí hlavy státu. Paní Ivana Zemanová přijala v doprovodu představitelů ČČK 21 bezpříspěvkových dárců krve a jejích složek vybraných z letošních nositelů Zlatého kříže ČČK nejvyšší třídy z celé ČR.

Paní I. Zemanová dárcům krve poděkovala, vyjádřila svůj obdiv činu, který je darováním života druhému, neznámému člověku a popřála přítomným hodně zdraví. Prezident ČČK Marek Jukl jménem všech přítomných paní Zemanovou pozdravil, poděkoval za přijetí, které je krom poděkování dárcům také symbolem důležitosti dárcovství krve.

Paní Zemanové byli dárci krve jednotlivě představeni a setrvali s ní v milém a bezprostředním rozhovoru při symbolické číši červeného vína.

Podělili se i o zkušenosti z dárcovství krve, neboť paní Zemanová mezi ně rovněž náleží.

Každému z dárců krve paní Zemanová poděkovala a předala v upomínku na přijetí drobný dárek - knihu Petr Parléř - Svatovítská katedrála. Dárci krve po té absolvovali prohlídku běžně nepřístupných reprezentačních prostor Pražského hradu s odborným výkladem. Pro dárce krve byla tato akce nevšedním zážitkem.

» Fotogalerie z přijetí dárců krve na Hradě pražském

Tradice přijetí dárců krve na Hradě, zahájená L. Svobodou, byla obnovena V. Havlem po vzniku ČR a pokračuje každoročně dosud. Má zdůraznit celospolečenský význam bezpříspěvkového dárcovství krve, do něhož se každý zdravý člověk může zapojit...