Dárci krve na Hradě pražském

Dne 25. listopadu 2016 v 15.00 se na Hradě pražském uskutečnilo již tradiční setkání dárců krve s chotí hlavy státu. Paní Ivana Zemanová přijala v doprovodu představitelů ČČK 20 bezpříspěvkových dárců krve a jejích složek vybraných z letošních nositelů Zlatého kříže ČČK v celé ČR.

Paní I. Zemanová dárcům poděkovala, ocenila důležitost dárcovství krve a popřála jim zdraví. Prezident ČČK Marek Jukl jménem všech přítomných paní Zemanovou pozdravil, poděkoval za přijetí a zdůraznil, že přijetí dárců krve na Hradě vyjadřuje potřebnost krve a jejích složek - v ČR je každý týden třeba odběrů od 10 tisíc dárců. Paní Zemanové byli dárci krve jednotlivě představeni a setrvali s ní v milém a bezprostředním rozhovoru.

Každému z dárců krve paní Zemanová poděkovala a v upomínku předala knihu o Pražském hradu s věnováním. Dárci krve si po té mohli prohlédnout reprezentační rpostory Pražského hradu a byla pro ně rovněž připravena zvláštní prohlídka Svatovítské katedrály, její krypty a královské hrobky. Pro dárce krve byla tato akce nevšedním zážitkem.

Fotogalerie z akce...
Setkání bylo zahájeno ve Společenském salonu [+]

» Fotogalerie z přijetí na Hradě pražském

Tradice přijetí dárců krve na Hradě, zahájená L. Svobodou, byla obnovena V. Havlem po vzniku ČR a pokračuje každoročně dosud.