Začal další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“

Daruj krev s ČRo

Ve čtvrtek 1. června 2017 odstartoval další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Cílem akce je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali, tzv. prvodárce. Tvářemi kampaně se letos stali zaměstnanci Českého rozhlasu, ale nově také ambasadoři projektu VZPoura úrazům

Tvářemi kampaně jsou například moderátor Českého rozhlasu Plus Michael Rozsypal, redaktoři zpravodajství Zuzana Švejdová a Stanislav Janalík, violistka Symfonického orchestru Českého rozhlasu Markéta Sádecká. Zároveň jsou tvářemi také zástupci generálního partnera projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jsou jimi ambasadoři projektu VZPoura úrazům Pavel Bambousek a Zbyněk Švehla. K dispozici bude dárcům také aplikace „JSEM DÁRCE“, kde budou zájemci moci vložit svou fotografii, třeba zrovna z odběru krve.

Hlavní část projektu potrvá do 19. června. Právě v období od 1. do 19.6. bude možné darovat krev, respektive si s transfuzní stanicí domluvit konkrétní termín návštěvy.

Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.darujkrev.rozhlas.cz.

V sobotu 17. června se na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční Koncert pro dárce, který Český rozhlas pořádá ve spolupráci s partnerem projektu, společností Mattoni. Na koncertě pro dárce vystoupí Lenny s kapelou a Debbi & Lipo.

Záštitu projektu poskytlo Ministerstvo zdravotnictví ČR, Český červený kříž, Světová zdravotnická organizace WHO a Ústav hematologie a krevní transfuze.