GIVT.CZ: Český červený kříž neziskovou organizací týdne 3.-9.5.2021

Znáte GIVT.CZ? Je to nástroj, jak při nákupu nevynaložit ani korunu navíc a přesto přispět na dobrou věc některé z organizací, které jsou na GIVT.CZ zaregistrovány.

Je jí také Český červený kříž a (některé) naše oblastní spolky.

Pro týden 3.-9.května 2021 se GIVT.CZ rozhodl vybrat právě Český červený kříž za neziskovou organizaci týdne, což znamená, že díky vašim nákupům v tomto týdnu získáme dvojnásobný příspěvek! 

Více najdete na GIVT.CZ. Děkujeme!

Co o nás GIVT.CZ při této příležitosti napsal? 

Organizaci tohoto týdne asi není nutné dlouhosáhle představovat. Je jí Český červený kříž, národní společnost Mezinárodního hnutí Červený kříž, které jako každoročně slaví i tuto sobotu 8. května na výročí narození zakladatele Henriho Dunanta svůj Světový den. Ale teď už do současnosti…

Jedním z pilířů činnosti ČČK vždy byla pomoc v krizi. ČČK tak v době pandemie například nasazoval dobrovolníky do lůžkových zařízení, aby odlehčili práci zdravotnickému personálu. ČČK pro ně připravil kurz Základy moderního ošetřovatelství, díky kterému si dobrovolníci práci s pacienty osvojí a mohou pak být v terénu opravdu nápomocní. Mimo to se ČČK zapojuje i do testování nebo podpory očkování ve spolupráci s krajskými koordinátory vakcinace - jsou součástí jak některých mobilních očkovacích týmů, tak pomáhají v očkovacích centrech.

Český červený kříž možná znáte také v souvislosti s propagací bezpříspěvkového dárcovství krve. Dárci jsou jimi už více než půl století pro svou nezbytnost pravidelně oceňováni. V této době je aktuální jak dárcovství krve, tak také dárcovství rekonvalescentní krevní plazmy. Po prodělaném covidu-19 jsou totiž v krvi přítomny protilátky proti koronaviru a jejich podání nemocnému mu může pomoci v boji s nemocí. Pokud o dárcovství krve či plazmy uvažujete, všechny potřebné informace najdete na webu www.cervenykriz.eu.

Český červený kříž má po celé republice několik desítek oblastních spolků, z nichž spoustu najdete i u nás na Givtu. A pozor! Tento týden dostane dvojnásobek nejen Český červený kříž jako nezisková organizace týdne, ale i všechny tyto oblastní spolky Českého červeného kříže. Takže pokud je chcete svým nákupem podpořit, tento týden je ten správný čas.