Hejtman předal nové zásahové vozidlo Českému červenému kříži

 

Český červený kříž poskytuje humanitární, zdravotnické a záchranné služby. Do soustavy jednotek pro plnění těchto úkolů náleží již přesně 15 let také Záchranný tým OS ČČK Ostrava, který je součástí IZS.

V pondělí 23.dubna 2018 přijal představitele OS ČČK Ostrava a jeho Záchranného týmu hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Poděkoval jim za jejich obětavou činnost a po krátké prezentaci činnosti týmu a OS ČČK předal hejtman před budovou Krajského úřadu Moravskoslezského kraje do rukou velitelky týmu nový zásahový vůz Škoda Kodiaq.

Vůz bude sloužit především k zabezpečení zdravotnických asistencí na kulturních, společenských a sportovních akcích v celém kraji. Dále v případě mimořádných událostí, k zajištění preventivních akcí a ukázek činnosti, školení či záchranářských cvičeních a soutěžích. Doplní stávající vozový park, kdy sanitní vozidlo není vhodné k náročnější jízdě terénem.

Přejeme členům ZT ČČK mnoho úspěchů v jejich záslužné práci a budování dobrého jména ČČK. Veřejnost je zná nejen z řady zdravotnických asistencí, ale i pravidelně pořádané soutěžně-osvětové akce Hrad žije první pomocí.