Když jde o život: nová osvětová kampaň ČČK a FTV Prima

Videospot »Bezvědomí« s MUDr.Krutinovou (E.Josefíková) v hlavní roli

Ve spolupráci s Českým červeným křížem připravila televize Prima osvětovou kampaň základů první pomoci Když jde o život.

Od 9. 1. 2018 se tak na obrazovkách druhé největší komerční stanice diváci setkávají se svými seriálovými hrdiny v několika spotech, ve kterých názorně provedou život zachraňujícími úkony.

Pět samostatných instruktážních spotů je zaměřených na jedny z nejčastějších situací, kdy každá vteřina napomáhá záchraně lidského života - resuscitace, masivní zevní krvácení, odstranění překážky z dýchacích cest, bezvědomí a cévní mozková příhoda.

Video Resuscitace vidíte přímo na této stránce, všechna ostatní můžete shlédnout na našich stránkách »zde«.

Cílem kampaně Když jde o život je minimalizovat strach lidí, že první pomoc nezvládnou a ukázat, že pomoct může naopak každý.

Hlavními aktéry osvětové kampaně Když jde o život jsou tváře oblíbeného seriálu Modrý kód: Marek Němec, Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Eva Josefíková a Kristýna Frejová, kteří na tomto projektu pro Český červený kříž spolupracovali bez nároku na honorář - přečtěte si rozhovory s nimi!

Pětice seriálových hrdinů v bílých pláštích ještě před samotným natáčením kampaně absolvovala kurz První pomoci ČČK vedený MUDr. Janem Pospíšilem, zdravotnickým instruktorem ČČK.

Tato kampaň je dalším prvkem projektu ČČK Výuka a poskytování první pomoci, jehož součástí je i známá aplikace První pomoc v mobilu. I zde však platí, že ideální je absolvovat také některý z kurzů první pomoci ČČK.

Společná tisková zpráva FTV Prima a ČČK z 9.1.2018
Absolventi kurzu ČČK - tváře Modrého kódu
Absolventi kurzu ČČK - tváře Modrého kódu
Z natáčení - resuscitace
Z natáčení - resuscitace
Z natáčení - cizí těleso v dýchacích cestách
Z natáčení - cizí těleso v dýchacích cestách
Z natáčení - bezvědomí
Z natáčení - bezvědomí
Z natáčení - masivní krvácení
Z natáčení - masivní krvácení
 školení & natáčení - všechny fotografie «