Magazín mladého zdravotníka vychází i v r.2019!

Magazín mladého zdravotníka vychází i v r.2019!
» Klikněte a prohlédněte si váš nový magazín! «

V projektu Výuka první pomoci dětí a mládeže nenásilně seznamujeme děti s první pomocí a učíme je základní dovednosti. Kdy lépe, než v dětském věku, se může člověk naučit, že poskytnout první pomoc je normální?

V ediční řadě První pomoc pro děti pravidelně vydáváme Magazín mladého zdravotníka, který je určen především pro zájmové kroužky věnující se první pomoci. Víte, že jej vydáváme již 31 let?

Nové číslo magazínu jsme zaměřili na historii. To je pochopitelné, neboť letos Český červený kříž slaví 100 let činností své i Československého červeného kříže.

Seznámíte se tak s významnými mezníky onoho století s Červeným křížem, ale také s tím, jak šel čas třeba ve výuce a poskytování první pomoci, ale i v jiných oborech - víte, že před rokem 1992 opravdu nebyl v Česku žádný internet? Jaký by byl rozdíl, kdyby někdo na ulici omdlel v roce 1919 a dnes? Zaznamenali jste loni kampaň 1/10 zaměřenou na poskytování první pomoci? V Magazínu si přečtete velké povídání s Kazmou, hvězdou ONE MAN SHOW.

Kampaň ke 100.výročí ČSČK&ČČK má slogan Někdo jiný neexistuje - víte, jak se tato reklama natáčela? ČČK pomáhá nejen v ČR, ale i ve světě - dozvíte se, kde. A opět domů - myslíte, že si správně myjete ruce? Co vše jste (ne)chtěli vědět o bezvědomí? Co znamenají zkratky AED a TANR? A krve není nikdy dost - nejen té skutečné. Jaké jsou čtyří top záchranářské aplikace? To všem se v Magazínu dočtete. A nezapomněli jsme ani na angličtinu.

To byla tedy krátká upoutávka na náš nový magazín. Věříme, že se budete při jeho čtení bavit stejně jako my, kteří jsme ho pro Vás s radostí připravili.

Prima čtení a hezké prázdniny bez nehod a úrazů!

Autoři: E. Bernatová, Š. Halamásek, M. Jukl, I. Lišková, L. Špitálská Ilustrace: M. Zach (3AX), autor fotoseriálů: T. Martinek


Ikona dokumentu PDF Magazín mladého zdravotníka 2019 - ke stažení (9,3 MB)