Máte už kalendář »Žít ještě jednou« na rok 2018?

 

Český červený kříž provozuje prostřednictvím své dceřinné společnosti CCK servis domy pro bydlení seniorů.

Jedním z těchto zařízení jsou Domy pro seniory Hvězda v areálu ČČK v Praze 6. Již několikrát vznikl ve spolupráci s našimi seniory kalendář, který zachycuje jejich život.

I pro rok 2018 již máme připraven kalendář nazvaný Žít ještě jednou. Zrodil se díky objektivu Ondřeje Košíka a tvářím dvanácti seniorům, kteří u nás našli svůj domov.

Jaké je poselství kalendáře? Žít jednou a naplno...

Uvědomíte si to, až když zestárnete. Jak moc rychle život utíká. Po minutách, hodinách, dnech a letech. A přesto, když se pokaždé ohlédnete zpátky, skoro jako by trval pár sekund, během kterých se odehrály všechny vaše vzestupy a pády.

Kdybyste dostali šanci žít svůj život ještě jednou, změnili byste něco? Co říkáte? Ale určitě to udělejte, dokud jste ve hře. Úžasní lidé z Domu seniorů ČČK Hvězda, kteří se stali hlavními hrdiny tohoto kalendáře, vám mohou být inspirací.

Kalendář jsme pokřtili za přítomnosti Josefa Zímy, který naše seniory pravidelně navštěvuje a svým zpěvem je navrací do doby, kdy začínali žít naplno. Začínali? Ano, vždyť naplno žijí dosud.

Pokud jste si náš kalendář prohlédli a zaujal Vás, můžete si jej zakoupit (objednávka zde). Cenu si můžete určit sami a podpořit tak naše seniory.