Mezinárodní evropské setkání záchranných kynologických týmů

Mezinárodní evropské setkání záchranných kynologických týmů 2019
22.06.2019: polygon sutinového vyhledávání Kaznějov - reálný obraz města po zemětřesení

Mezinárodní evropské setkání záchranných kynologických týmů se letos uskutečnilo 21.-23.06.2019 v Kaznějově ve spolupráci s Českým červeným křížem a pod záštitou ministra vnitra.

Tématem třídenního setkání, pořádaného SAR.CZ, bylo nasazení záchranných týmů při simulovaném zemětřesení po dobu 24 hodin. Polygon sutinového vyhledávání vytvořil dokonalou kulisu, občasný silný déšť a bláto situaci dokreslily. Týmy na místě fungovali jako při skutečném zásahu – od příjezdu na místo, zabezpečení svého ubytování, spolupráce při řízení záchranných operací až po to pro ně hlavní – pátrání po osobách v sutinách zříceného města.

Nejúspěšněji plnil své úkoly tým Rumunska, v silném obsazení českých týmů různých organizací se neztratil ani tým Slovenska. Na závěr setkání obdrželi všichni účastníci od ministra vnitra certifikát o účasti a hodnotné ceny z ministerstva vnitra a ČČK, které jim předal ředitel úřadu ČČK Dr. Josef Konečný. 

Všichni účastníci setkání se shodli na tom, že podobné příležitosti jsou velmi cenné pro zvyšování kvalifikace týmů a prohlubování mezinárodní spolupráce a vyjádřili přání se při podobné příležitosti zase v České republice potkat.