Návštěva z Mezinárodní federace ČK&ČP

Návštěva z Mezinárodní federace ČK&ČP
31.10.2018: z jednání S. Tyrninoksy na Úřadě Českého červeného kříže

Ve dnech 30.10.-1.11.2018 přijela na pracovní návštěvu ČČK Selja Tyrninoksa, vedoucí úřadovny Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce pro Střední a Jihovýchodní Evropu se sídlem v Budapesti, do jejíž působnosti patří 16 evropských zemí tohoto regionu a Kosovo.

S. Tyrninoksa před nástupem do své nynější funkce působila ve Finskémčerveném kříži, dále pracovala v terénu, jak pro Mezinárodní výbor ČK (mj. v Afghánistánu), tak i Mezinárodní federaci ČK&ČP (v Africe).

Během své návštěvy ČR byla přijata na Úřadě ČČK, kde jednala s prezidentem ČČK M. Juklem, ředitelem Úřadu ČČK J.Konečným i vedoucími oddělení Úřadu ČČK a referátu pátrací služby.

Seznámila se se stavem a činnostmi ČČK, kde ji pozitivně zaujal především projekt bezpříspěvkového dárcovtsví krve, šíření mezinárodního humanitárního práva a sociální projekty ČČK. Navštívila domy ČČK pro seniory "Hvězda" a prohlédla si tři sociální zařízení provozovaná OS ČČK Praha 9. Obě strany se ujistily o zájmu na další těsné spolupráci a vyměnily si řadu důležitých informací ze své aktuální činnosti.