Ostrava žila první pomocí

Ostrava žila první pomoci
Již po dvanácté, tentokrát pod novým názvem, žili Ostravané první pomocí

Dne 12. 5. 2019 proběhl v zajímavém prostředí technické architektury ostravského Trojhali Karolina již 12. ročník akce kombinující soutěž nezdravotnických složek IZS v poskytování první pomoci a zážitkové trasy pro veřejnost. Dosud byla známa jako Hrad žije první pomocí, nyní jí žila Ostrava.

Jako každoročně byly k vidění všechny složky Integrovaného záchranného systému, jejich technika, vybavení, a to vše samozřejmě včetně předvedení a ukázek vzájemné spolupráce u hromadného zásahu.

Zahájení soutěže se zúčastnili náměstek primátora Zbyněk Pražák, který měl nad akcí záštitu, ředitel pro bezpečnost a zdraví ArcelorMittal Jiří Michálek, vedoucí vzdělávacího a výcvikového středika Petr Jaššo, náměstek ředitele Krajského ředitelství PČR Radim Daněk i velitel Záchranného týmu OS ČČK Ostrava Richard Lizák a Český červený kříž byl dále zastoupen Miladou Němčíkovou, předsedkyní OS ČČK Ostrava, a prezidentem ČČK Markem Juklem.

Celkem 12 soutěžních týmů poskytovalo první pomoc na 10 stanovištích s reálnými náměty - od tonoucího v podzemní nádrži až po autohavárii s převráceným vozidlem...

Pro veřejnost byly připraveny 2 identické trasy, každá po 5 stanovistich.

Vítězi se stal tým Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje, druhý byl tým Pěší roty Aktivních záloh KVV Ostrava, třetí místo patřilo dalšímu týmu speciální pořádkové jednotky.

Více o akci na webu ZT ČČK Ostrava