První letošní pomoc ČČK do Sýrie

I v letošním roce pokračuje pomoc Českého červeného kříže (ČČK) válkou stižené Sýrii. Navazujeme tak na loňskou pomoc, kdy jsme do Sýrie celkem pěti lety dodali 11,7 tuny humanitárního materiálu, především zdravotnické techniky a zdravotnických pomůcek.

První letošní zásilka pomoci byla úspěšně předána 18. 7. 2017 v Damašku, kam byla letecky dopravena z Prahy. Příjemcem pomoci, kterou předal Josef Konečný, ředitel Úřadu ČČK, je opět Syrský arabský červený půlměsíc (SARC), který – stejně jako ČČK – je národní společností Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Obsahem pomoci bylo celkem 177 zdravotnických přístrojů celkem o hmotnosti 1,8 tuny v hodnotě 4 miliony Kč - jednalo se o autoklávy, infuzní pumpy, glukometry, oxymetry, dýchací přístroje či inhalátory.

Součástí pomoci byl i spotřební materiál k uvedeným přístrojům (glukometrické proužky, dýchací masky apod.)

S pomocí těchto zdravotnických přístrojů bude moci být nadále poskytována zdravotní péče civilnímu obyvatelstvu v Sýrii. Dostupnost zdravotní péče ve v Sýrii vlivem dlouhotrvajícího konfliktu nízká, a to také vlivem nedostupnosti potřebné zdravotnické techniky.

Naše pomoc bude použita ve zdravotnických zařízeních SARC a zlepší tak právě dostupnost zdravotní péče syrskému obyvatelstvu. Utrpení je třeba mírnit přímo v místě jeho vzniku. SARC poskytuje zdravotní péči ve 144 zdravotnických zařízeních, v nichž je registrováno 2.048.000 pacientů. SARC působí na prakticky 3/4 syrského území, bez ohledu na to, která ze stran konfliktu je ovládá.

Pomoc byla poskytnuta díky finanční podpoře MZV ČR.

Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK z 19.7.2017


Podpořit pomoc ČČK v Sýrii: 333999/2700 v.s.1501 | daruj on-line | QR platba

Překládka pomoci v Damašku