První pomoc hrou. Nový web ČČK bude vzdělávat děti 

Zajímá Vaše děti první pomoc? Pokud ano, navštivte spolu s nimi zcela nově upravený webový portál mladyzdravotnik.cz, který bude vzdělávat zdarma a hravou formou nejen děti, ale bude také pomocníkem pedagogům, kteří pomáhají oblast první pomoci dětem lépe přiblížit v rámci projektu První pomoc dětí a mládeže.  

Historie portálu mladyzdravotnik.cz sahá do roku 2011. Tehdy jsme začali vydávat tištěný magazín Mladý zdravotník, který byl pro mnoho učitelů, žáků a studentů zdrojem informací nejen o ochraně zdraví a první pomoci. Nový webový portál navazuje na tuto tradici a nabízí ještě více užitečných materiálů a interaktivních funkcí pro výuku.

Co tedy na portálu naleznete a co se děti naučí?

Témat je mnoho např. jak poskytnout první pomoc při různých zdravotních problémech,   jaké jsou nejčastější úrazy a jak na ně reagovat, jak zvládnout situace, kdy je nutné rychle jednat, ale také jak použít různé pomůcky pro poskytnutí první pomoci.

Portál však není zaměřen pouze na výuku. Chceme, aby celý zážitek byl pro děti nejen přínosný, ale také co nejzábavnější. Kromě kvízů a her najdou na webu i rozhovory se známými osobnostmi a další užitečné rady a zajímavosti, které se mohou kdykoliv hodit. Jak mohou pedagogové portál využít, uvidíte v instruktážním videu

Bližší informace se dočtete v přiložené tiskové zprávě. 

Těšíme se na všechny návštěvníky nového webu, přejeme příjemné dny a veselé prázdniny plné zážitků. 

Instruktážní video k používání portálu
Tisková zpráva ČČK ze dne 01.06.2023