První pomoc vašemu psu? Ano!

Český červený kříž je známý výcvikem první pomoci. Tu si většinou spojujeme se záchranou zdraví či života člověka. Možná vás proto překvapí, že v neděli 11.06.2023 se ČČK prezentoval v rámci 10. ročníku PesFestu. Tento festival pro psy a jejich rodiny se konal v parku Na Pankráci, kde se návštěvníci mimo jiné měli možnost seznámit i s poskytnutím zdravotnické pomoci svému čtyřnohému kamarádovi.

U stánku OS ČČK Plzeň bylo plno. Není divu, vždyť psí parťáci se stávají nedílnou součástí našich životů a je dobré vědět, jak mu při některých jeho zdraví ohrožujících situacích být nápomocni. Členka týmu plzeňského ČČK Jindra Hrušková neúnavně vysvětlovala např. jak se zachovat, když jejich psí parťák pozře něco otráveného, když se přehřeje nebo má srdeční zástavu. Dotazů byla fůra a tazatelé byli moc rádi, že mohli vidět i praktické ukázky. Čtyřnohým pomocníkem instruktorky byla i její věrná Ahma, která je platným členem záchranářského týmu.  

Ošetřování nebo i vakcinace zvířat je jednou z významných činností Červeného kříže zejména v zemích, kde je domácí zvíře podmínkou přežití hospodářství jeho rodiny.