Ražba medaile Děkujeme zahájena!


Představitelé ČČK - Marek Jukl (vpravo) a Josef Konečný s prvními medailemi Děkujeme ve stříbře

V pátek 05.06.2020 byla v České mincovně v Jablonci nad Nisou slavnostně zahájena ražba medailí Děkujeme, které jsou určeny těm dobrovolníkům či zdravotníkům, kteří významně pomáhali při zvládání epidemie infekce Covid-19. O tomto společném projektu Českého červeného kříže a České mincovny jsme již informovali.

Mincovnu při této příležitosti navštívili prezident ČČK Marek Jukl, viceprezident Petr Vlk a ředitel Úřadu ČČK Josef Konečný. V doprovodu ředitele ČM Michala Drtiny, obchodního ředitele Aleše Brixe a s podrobným výkladem výrobního ředitele Stanislava bachtíka si nejen prohlédli unikátní zařízení výrobce českého oběživa, ale připadla jim i možnost vlastnoručně obsluhovat ražbu několika prvních mosazných medailí. Ražba stříbrných a zlatých zůstala v rukou odborníků.

Připomeňme, že medaile je ražena v mosazi (průměr 37 mm), stříbře (1 trojská unce, průměr 37 mm) nebo zlatě (dukát, průměr 20 mm).

Je na Vás, kdo medaile získá. Objednat medaili, abyste ji věnovali někomu, kdo Vám či jinému pomáhal, nebo navrhnout někoho mezi 130 těch, kteří budou medailí slavnostně oceněni, můžete na našem webu, kde jsou i další podrobnosti. Uzávěrka návrhů na ocenění je 27.07.2020!

Nezapomeňte na ty, kteří nezapomněli na Vás.


Pracovník mincovny kontroluje kvalitu právě vyražené medaile ve stříbře ražené ve vysokém lesku