Republiková soutěž mladých zdravotníků 2023

pád ze schodů - a následná otevřená zlomenina...

Český červený kříž se již tradičně věnuje práci s dětmi - mladými zdravotníky - a jejich výchově k dovednosti poskytování první pomoci. Zájmové kroužky mladých zdravotníků se setkávají na Soutěži mladých zdravotníků, která je postupová a zahrnuje oblastní (okresní), regionální (krajská) kola a kolo republikové.

Letos se republikové kolo odehrálo v sobotu 24. června 2023 v Opavě, postoupila do něj dvacítka družstev, která zvítězila v regionálních kolech. Soutěžní stanoviště byla rozmístěna v opavském centru a sadech, takže modelové situace a ošetřování realisticky znázorněných zranění mohla přihlížet i veřejnost. Soutěž za účasti viceprezidentky ČČK Jany Majrichové a ředitele Úřadu ČČK Karola Čukana zahájil primátor Statutárního města Opavy Tomáš Navrátil.

Celkem se republikového kola zúčastnilo kolem 120 dětí z celé republiky, 20 členů doprovodu (vedoucích kroužků mladých zdravotníků), ale třeba bylo i 28 figurantů, 35 rozhodčích a 49 organizátorů. Soutěž, kterou z pověření Výkonné rady ČČK pořádal OS ČČK Opava se i letos vydařila a organizátorům patří velké uznání.

Pohár vítězů si odneslo družstvo ZŠ J.A.Komenského Kly (kategorie I. stupeň) a Gymnázia Jírovcova České Budějovice (II. stupeň) - výsledková listina. Vše další o soutěži - včetně fofogalerie -  najdete na stránkách soutěže.

Věříme, že práce kroužků mladých zdravotníků bude dále pokračovat - naučit se, jak v nouzi pomoci kamarádovi, rodičům či jiným je stále potřebné. Pokud chcete při Vaší škole, místní skupině ČČK či organizaci pracující s dětmi a mládeží kroužek mladých zdravotníků založit neváhejte - rádi Vám s tím pomůžeme - kontakty. Pro zájmové kroužky i další zájemce jsme letos upravili interaktivní portál MladyZdravotnik.cz.