ČČK, Procter & Gamble a Globus: S malou pomocí k velké radosti


Společnosti Procter & Gamble a Globus spustily projekt s názvem »S malou pomocí k velké radosti« na pomoc dětem v nouzi prostřednictvím Českého červeného kříže. Zakoupením produktů P&G (Do programu jsou zahrnuty například plenky Pampers, vložky Always, produkty vlasové péče Head & Shoulders a Pantene, výrobky pro péči o domov a o tkaniny Ariel, Bonux, Lenor a Jar nebo produkty pro muže Old Spice a Gillette) v hypermarketech Globus může nákupem pomoci každý. 1 % z ceny Vašeho nákupu poputuje prostřednictvím Českého červeného kříže k dětem, které to potřebují. Akce potrvá až do 19. dubna 2017.

Dle dat Českého statistického úřadu dosáhl v roce 2015 podíl osob ohrožených příjmovou chudobou 9,7 %, přičemž mezi nejohroženější skupiny patří děti a mládež do 18 let. Podíl osob ohrožených chudobou v této věkové skupině činí dokonce 15 %.

S cílem pomoci nejpotřebnějším zahájili Český červený kříž, Procter & Gamble a Globus program “S malou pomocí k velké radosti”. Ambasadorkou se stala zpěvačka a modelka Jitka Boho, matka roční dcery Rosalie.

Jitka Boho zve všechny, aby se k ní přidali a zapojili se v hypermarketech Globus do iniciativy “S malou pomocí k velké radosti”. “Každý může pomoci zařídit dětem v nouzi útulný domov. Jako matky se mě toto téma velmi dotýká a vím, jak je důležité poskytnout dítěti vše pro jeho šťastnou budoucnost. Nyní můžeme všichni úplně jednoduše během běžného nákupu udělat velkou radost dětem.”

Vybrané finanční prostředky budou určeny na podporu dětí žijících v azylových domech Českého červeného kříže v Berouně, Jičíně, Kladně a Svitavách, kde podpoří jejich zdravý a šťastný růst.

Ikona dokumentu PDF Společná tisková zpráva Červeného červeného kříže, Procter & Gamble a Globus z 15.2.2017