Sanitky vyrazily na cestu do Sýrie

Sanitky před Úřadem ČČK v Praze“

10. října 2017 jsme zahájili další etapu pomoci obětem občanské války v Sýrii. Jde celkově o sedmou zásilku humanitární pomoci v posledních dvou letech, v rámci letošní pomoci již druhou.

Tak jako většina zásilek předešlých, je i tato zaměřena na zvýšení dostupnosti zdravotní péče v Sýrii. Lidé, trpící občanskou válkou, mají přístup ke zdravotní péči velmi těžký, nejde přitom jen o aktuálně raněné následky bojů, ale i o obyvatele trpíci chronickými nemocemi, či o preventivní akce.

Obsahem aktuální zásilky pomoci jsou především tři sanitní vozy, z toho jeden je zaměřen na intenzivní péči. Obsahem pomoci jsou dále zdravotnické přístroje a materiál - více než 2.500 kg - od EKG, defibrilátorů, horkovzdušných sterilizátorů, dýchacích přístrojů přes obvazový materiál, šití, dezinfekční přípravky, nitrožilní výživu, hemostatika, traumasety po např. chirurgické rukavice a pod. Celková hodnota je 7.300.005 Kč.

Obsah pomoci vychází z potřeb zjištěných přímo na místě a pomoc, stejně jako zásilky předchozí, předáme Syrskému arabskému červenému půlměsíci (SARC), který je, spolu s Českým červeným křížem, jednou ze 190 národních společností Mezinárodního Červeného kříže. Naše pomoc přichází v době, kdy se bohužel intenzita bojů opět zvýšila. Lidskému utrpení se snažíme předcházet nebo je alespoň zmírňovat přímo v místě jeho vzniku...

Na místo určení se tentokrát naše pomoc dostane po moři.

Ve zdravotnických zařízeních SARC je registrováno 2.048.000 pacientů. SARC působí na prakticky 3/4 syrského území, bez ohledu na to, která ze stran konfliktu je ovládá. Různé formy pomoci se měsíčně dostane více než 4 milionům Syřanů.

Pomoc byla poskytnuta díky finanční podpoře MZV ČR.Podpořit pomoc ČČK v Sýrii: 333999/2700 v.s.1501 | daruj on-line | QR platba