Takoví jsme - národ neviditelných hrdinů

Jsme národ neviditelných hrdinů a země láskyplných bojovnic. Češi jsou lepší, než si o sobě myslí: 

  • skoro 3 miliony lidí se v roce 2019 aktivně zapojily do neziskové činnosti,
  • přes 4 miliony lidí ve stejném roce přispěly na dobročinnost finančně.

Startuje kampaň Takoví jsme - takovijsme.cz.

Na webu takovijsme.cz popisuje historii a současný stav neziskového sektoru v Česku. Na jednom místě jsou vůbec poprvé přehledně soustředěná nejnovější data a statistiky o počtu a druhu "neziskovek" v Česku. Prostřednictvím webu se navíc každý může zapojit do dobrovolnické činnosti.

Kampaň Takoví jsme propojuje desítky neziskovek nejrůznějších zaměření od dobrovolných hasičů a hokejistů přes Amnesty International až po Cirk la Putyku a Zachraň jídlo. V první fázi kampaně odhalí příběhy sedmadvaceti z nich. Už teď se ale zapojují další organizace a spolky. Kampaň ukazuje jejich práci, pestrost i historii.

První "neziskovky" zapojené do kampaně: Sokol, Dobrovolní hasiči, Klub českých turistů, Svaz českých lyžařů, Český svaz ledního hokeje, Skaut, Český červený kříž, Horská služba, Amnesty International, Člověk v tísni, Transparency International, Slovo 21, Arnika, Aperio, Elpida, Agentura pro rozvoj Broumovska, Post Bellum, Meta, Cirk La Putyka, Pestrá, Nový prostor, Demagog.cz, Zachraň jídlo, Zdravotní klaun, Cesta domů a Nadace Via.

Kampaň Takoví jsme byla zahájena 28.4.2021 a vyvrcholí 17.11.2021.