Miliony dobrovolnických hodin zkoordinuje Vlna pomoci

Ročně se v ČR odpracuje přes 45 milionů hodin dobrovolnictví, a přesto organizacím neziskové sektoru chybí chytré nástroje a centralizovaný systém pro řízení lidí a projektů. Proto vznikla iniciativa Vlna pomoci využívající přelomovou aplikaci OnSinch, které digitalizuje a zefektivňuje činnost neziskových organizací a dobrovolníků. Tuto platformu již ČČK začal na přelomu roku používat pro svou práci s dobrovolníky při pandemii covid-19.

25. května 2021 odstartuje unikátní online portál vlnapomoci.cz, díky němuž neziskové organizace získají all-in-one aplikaci OnSinch, kterou v komerčním sektoru využívá více než 100 000 uživatelů po celé Evropě. Aplikace ušetří až 90 % času a nákladů na koordinaci a řeší vše od registrace, plánování a správu databáze, přes komunikaci a organizaci pomocníků na místě, až k finálním reportům a hodnocení. 

Hlavním garantem projektu je Český červený kříž, zapojily se také Asistence, ADRA, Amnesty International, Diakonie, Via Cordis a mnoho dalších. 

Koronavirová krize ukázala, jak moc v neziskovém sektoru dlouhodobě chybí moderní systémy pro efektivní řízení. Proto se komerční společnosti, neziskové organizace a filantropové spojili v iniciativě Vlna pomoci. Zastřešovatelem adlouhodobým garantem celého projektu je společnost Sinch, která má 14 let zkušeností v řízení lidí a projektů po celé Evropě.

Mediální podporu zajišťuje Seznam.cz, partnery jsou Český červený kříž, Shameless, Your Hero, ADison a AK Slaninová & Vokál.

Společná tisková zpráva  z 25.05.2021