Ať jsi velký nebo mrně, na silnici opatrně!

ČČK a společnost Mobility Club,o.s. jsou řadu let zapojeny do projektů s problematikou bezpečnosti silničního provozu. I obě tyto společnosti jsou signatáři Evropské charty bezpečnosti silničního provozu a pořádají společné akce zaměřené na bezpečnost silničního provozu.

Další akci, kterou připravují s významnými partnery, se bude konat v neděli, 16.května od 10,00 – 16,00 hodin ve sportovní areálu GUTOVKA. Motto akce, která je součástí republikového projektu „Přežij“, zní: AŤ JSI VELKÝ NEBO MRNĚ, NA SILNICI OPATRNĚ!.

Akce proběhne pod záštitou MČ Praha 10 a pro návštěvníky je připraven program, který je zábavnou formou seznámí s úskalími silničního provozu. Uvidí i zajímavé ukázky předlékařské první pomoci, práce HZS a budou si moci vyzkoušet jízdy na elektrických skútrech, kolech či motocyklech. Dozví se také něco o obsahu lékárniček, zvláštnostech dopravních předpisů v zemích EU, nebo si odzkouší konstrukci airbagů či simulaci nárazu vozu na překážku.

Na všechny čekají různé soutěže a ještě zajímavější ceny. Průvodcem celého dne bude Standa Berkovec, děti se mohou těšit na dětského „dopravního experta“ Upíra Krejčího.


Tatínkové se budou moci kochat pohledem na dakarské závodní speciály a maminky se dozví něco zajímavého ze života pilotů. Hudebně Vás celým dnem bude provázet DJ a živá kapela. Těšíme se na Vás!