Celebrity darovaly krev, podpořila je i exministryně zdravotnictví

Další bezpříspěvkový odběr krve známých tváří s Českým červeným křížem se uskutečnil 30.3.2011 ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Problematika dárcovství krve není mnoha osobnostem cizí, a proto se rozhodly, že si udělají čas a společně podpoří dobrou věc.

Missky, zpěváci, zpěvačky a herci se sešli na transfuzním oddělení VFN a po odběru vzorku krve, vyplnění dotazníku a vyšetřenís lékařem darovala většina přítomných po 450 mililitrech krve. Někteří byli prvodárci, jiní už zkušenými dárci, ale všichni přistoupili k odběru s nadšením, bez obav a úsměvem na tváři.

Poprvé v životě darovala krev Míša Nosková, která přišla i se svojí půlroční dcerou Eliškou. Z Moravy přijel na odběr krve Muž roku 2010 Jan Hájek, který se přiznal, že pracovních povinností má hodně a je celkem náhoda, že mu termín i čas vyšly a mohl se k ostatním známým tvářím přidat.

Na statečné dárce krve se přišla podívat ředitelka VFN Dana Jurásková, exministryně zdravotnictví, a z množství dárců byla nadšena. Dana Jurásková je taktéž dárkyní krve a příště by se ráda při podobné akci k dárcům přidala.

Z odběru ve VFN 30.3.2011
Z odběru ve VFN 30.3.2011

Darovat krev přišli missky Lucie Smatanová, Hana Věrná, Eva Čerešňáková, nová Česká Miss Earth 2011 Šárka Cojocarová, modelka Nikol Moravcová, zpěvačka Míša Nosková, zpěvák Vilém Čok, Michael Foret, moderátor Petr Vágner , Tereza Vágnerovou a herec Braňo Polák. Všem děkujeme!