Czech-German Red Cross Team na Rallye Rejvíz

Letošního 15. ročníku soutěže Rallye Rejvíz 25. – 29.5.2011 se poprvé zúčastnil Český červený kříž ve spolupráci s Německým červeným křížem - Zemským spolkem Hessensko. Za ČČK se zúčastnila Kateřina Jankovcová (OS ČČK Strakonice, členka ÚPZJ), zdravotnický záchranář, a Ondřej Brzoň (OS ČČK Praha 7), studen ZČU v Plzni obor zdravotnický záchranář.

Mezinárodní část soutěže probíhala v anglickém jazyce a letošního ročníku se zúčastnilo 28 posádek z celého světa rozdělených na týmy RZP a RLP např: Turecko, USA, Maďarsko, Ukrajina, Velká Británie, Rumunsko, Neměcko, Rakousko, Litva a mnoho dalších. Náš tým byl jediný smíšený tým, který se Rallye Rejvíz zúčastnil a i přestože jsme neměli prakticky žádný čas na přípravu, umístil se na 10 místě. První místo v kategorii RZP (PARA) obsadil tým záchranářů z USA – Flagler County Local 4337 na druhém místě skončil tým z Polska – Olmedica Oleclo a na místě třetím se umístil tým záchranářů z Rakouska – Vienna EMS.

Soutěž byla vedena na vysoké odborné úrovni. Účast na této akci byla pro ČČK jednou z nových příležitostí jak se profilovat vůči obecné i odborné veřejnosti.

Záchranáři ČČK při práci
Záchranáři ČČK při práci

Účastníci si odnesli řadu nových zkušeností, znalostí a také ponaučení jak je důležité pracovat v týmu. Týmová práce a rozdělení rolí je stěžejní pro úspěšné absolvování soutěže, záměrně nezmiňuji odborné znalosti, které jsou pochopitelně nutností. Spolupráce v týmu během plnění jednotlivých záchranných akcí je velmi důležitá. Pro všechny z nás to byla skvělá zkušenost, kterou bychom si velmi rádi v příští letech zopakovali, protože již víme jakých chyb se vyvarovat a jak se na soutěž lépe připravit.