Další z návštěv prezidenta MVČK ve válčící Sýrii

Již po čtvrté v posledních válečných letech navštěvuje prezident MVČK Peter Maurer pracovně Sýrii. Přiletěl 22.2.2016 a jeho pobyt je plánován na 5 dní. Prezident MVČK spolu s ředitelem MVČK pro Blízký a Střední východ R.Mardinim navštíví Damašek a Homs, samozřejmě se také dostane přímo do pole.

Na setkání s prezidentem Syrského ČP Dr.Attarem a příslušníky jeho týmů ocenil obětavost a statečnost personálu syrské národní společnosti. Označil je za hrdiny, vždyť již 53 z nich ztratilo při pomoci druhým svůj život. Momentálně má Syrský ČP v terénu celkem 11 tisíc svých členů a dobrovolníků, přinášejících lidem nezbytnou pomoc často v těžko dostupných oblastech. Operuje na prakticky 2/3 teritoria Sýrie za účinné podpory MVČK.

P.Maurer potvrzuje těžkou humanitární situaci v zemi. Prezident absolvoval maraton jednání se státními představiteli i představiteli ozbrojené opozice, věří, že bude dosaženo rychlejšího přístupu k obětem.

Vyzval všechny, kdo mají patřičný vliv, aby podnikli kroky k ukončení této války. Zdůraznil, že tato válka kombinuje všechny faktory soudobého válčení: mnohost bojujících stran, všechny typy zbraní, krutá válka v zastavěných oblastech a úmyslné útoky ma civilisty a civilní infrastrukturu (nemocnice, školy, vodovody, elektrárny).V terénu navštívil Al Waer, Staré Město v Homsu, města Yelda, Babila a Beit Sahem ve Starém Damašku.


25.02.2016: I přes příměří je život v al Waer těžký

Na závěr své návštěvy prezident MVČK řekl: Bez ohledu na to, zda bude či nebude příměří platit, zda bude dosaženo mírové dohody nebo ne, lidé potřebují pomoc. Mí kolegové v Sýrii budou pokračovat, učiní vše, co mohou, aby pomohli lidem na všech stranách války. Jsem na ně hrdý.

Co ještě řekl P. Maurer o své návštěvě Sýrie

»Podpořit pomoc ČČK v Sýrii: 333999/2700 v.s.1501 | daruj on-line | QR platba