Druhá letošní mimořádná humanitární pomoc do Sýrie

Český červený kříž byl realizátorem již druhé letošní dodávky humanitární pomoci do Sýrie o objemu přes 6 tun a hodnotě 4,2 miliony Kč, která se uskutečnila díky finanční podpoře Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Stejně jako u prvních dvou letů letos v červnu je obsah zásilky cílený a vychází přímo z konkrétních potřeb zjištěných v terénu.

Zásilka je tentokrát zaměřena na podporu zdravotní péče, kterou naše partnerská národní společnost - Syrský arabský červený půlměsíc (SARC) poskytuje lidem v oblastech zasažených občanskou válkou. Jde o čtyři dialyzační jednotky spolu se zásobami k nim příslušného zdravotnického materiálu, zejména dialyzačními roztoky. Doplňkem zásilky je několik desítek invalidních vozíků. Zásilka byla přepravena dvěma lety zajištěnými MO ČR.

Pomoc předal v Damašku ve dnech 9. a 12.10.2016 ředitel Úřadu ČČK Dr. Josef Konečný generálnímu tajemníkovi SARC Marwanu Abdallahovi.

SARC spolu s dalšími složkami Červeného kříže a Červeného půlměsíce poskytuje pomoc na 3/4 syrského území, bez ohledu na to, která ze stran konfliktu je právě kontroluje.


Pomoci ČK&ČP v Sýrii se měsíčně dostane pěti milionům Syřanů, především vnitřně přesídleným osobám. Právě přepravená zásilka zmírňuje konkrétní lidské utrpení přímo v místě jeho vzniku.

Pomoc ČČK se dostává přímo k potřebným a přispívá k naplnění zásady, že utrpení je třeba mírnit přímo v místě jeho vzniku.

Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK ze dne 10.10.2016

»Podpořit pomoc ČČK v Sýrii: 333999/2700 v.s.1501 | daruj on-line | QR platba