Hrad opět ožije první pomocí

Oblastní spolek ČČK Ostrava letos pořádá již popáté akci s názvem Hrad žije první pomocí. Konkrétně tak ožije v sobotu 12. května Slezkoostravský hrad v Ostravě.

Hlavním program je soutěž nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému na modelových situací vyžadující první pomoc.

Součástí akce je bohatý program pro veřejnost. Pro děti to bude novinka - Nemocnice pro medvídky, kde se seznámí formou hry s nemocničním prostředím, dále je čeká malování na obličej, jízda zručnosti na kole, poznávání dopravních značek,maskování zranění a spousta dalších zajímavých aktivit a soutěží.

Pro dospělé jsou připraveny preventivní stánky, kde si budou moci změřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, vyzkoušet si první pomoc na figurínách, nechat si zjistit krevní skupinu, poradit se o zdravé výživě a mnoho dalších.

Zároveň budou probíhat ukázky jednotlivých složek IZS jako např. ukázka obojživelného transportéru, vyprošťování raněných po autonehodě a ukázky jednotlivých vozidel a vybavení složek IZS. Na podiu budou připravena taneční vystoupení a den završí benefiční koncert hudební skupiny FiHa a Komparz.Ikona dokumentu PDF Program akce Hrad žije první pomocí

Těšíme se na brzké shledání