I přes střelbu humanitární konvoj do Homsu dojel

Konvoj s humanitární pomocí Syrského ČP směřující do Homsu se v sobotu 8. února 2014 stal terčem palby z ručních zbraní a minometů. Jeden z řidičů byl vážně raněn.

Konvoj však pokračoval v cestě a civilistům do Homsu dopravil 250 balíků s potravinami po 47 kg, 190 souprav hygienických potřeb a léčiva. Při cestě zpět bylo z Homsu evakuováno 600 osob. 47 kamionů s pomocí ČK&ČP dorazilo také do Damašku.

Mezinárodní výbor ČK a SČP společně vyzvaly k dodržování elementárních zásad humanitáírního práva, mezi něž patří respektování ochranných znaků Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Sýrie 2014 - Červený kříž dále pomáhá

Rok 2014 je třetím rokem násilností a občanské války v Sýrii.

Prezident Mezinárodního výboru Červeného kříže P. Maurer (na obrázku) navštívil Sýrii ve dnech 11.-13.ledna zdůraznil, že Červený kříž chce poskytovat širší pomoc. O její realizaci jednal se syrskými představiteli.

Jen za loňský rok se pomoci Červeného kříže dostalo mnoha milionům Syřanů ve všech 14 syrských provinciích (např. pitná voda třem desítkám milionů, potraviny třem milionům,...), to však stále nestačí. Zejména v obležených oblastech se lidem nedostává základních životních potřeb ani zdravotní péče...

Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce pomáhá obětem konfliktu v Sýrii již třetím rokem - rozpočet pomoci MVČK letošní rok je 2,1 miliardy Kč.

Pomoc Sýrii: 222885/5500, v.s. 333

Tisková zpráva z 13.1.2014