Nové logo Mezinárodního Červeného kříže

Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce (známé též jako Mezinárodní Červený kříž), největší humanitární organizace tvořená Mezinárodním výborem Červeného kříže, 190 národními společnostmi Červeného kříže, Červeného půlměsíce a Davidovy hvězdy a Mezinárodní federací společností ČK&ČP, vstoupilo do roku 2016 s novým logem.

Nové logo bylo v prosinci 2015 v Ženevě schváleno Radou delegátů ČK&ČP a uznáno státy - smluvními stranami Ženevských úmluv na 32.mezinárodní konferenci ČK&ČP [+++]. Logo je určeno jen pro označení aktivit Hnutí ČK&ČP jako celku, jeho jednotlivé složky jinak užívají jen svá vlastní loga.

Schválené logo má celkem šest podob - slova "mezinárodní hnutí" mohou být po obvodu uvedena anglicky, francouzsky, španělsky, rusky, čínsky nebo arabsky.

Nové logo nahrazuje dosavadní emblém Hnutí ČK&ČP, který tvořily jen společně vyobrazené symboly červeného kříže a červeného půlměsíce na bílém poli, bez textu či orámování.International Red Cross and Red Crescent Movement logo