Praha dětem: 30.8.2011

Dne 30.8.2011 proběhne na Staroměstském náměstí v Praze od 11,00 do 19,00 hodin akce Praha dětem.

Je první svého druhu v rámci projektu Bezpečnost dětí a mládeže, jehož tématy jsou bezpečnost mladých v silničním provozu, při volnočasových aktivitách, dále ve vazbě na životní prostředí a zdravotní péče jako součást bezpečného vývoje mládeže.

Cílem projektu je nejen oslovit outdoorovými akcemi širokou veřejnost, především rodiče a jejich děti, a upozornit opětovně na značná rizika spojená se všemi typy aktivit dětí a mládeže, ale také zapojit do prevence a boje proti těmto rizikům organizace a společnosti, které mají k výše uvedené problematice blízko. Více informací o projektu naleznete na www.genesy.cz

Pro návštěvníky akce je připraven bohatý program, ve kterém vystoupí například Dáda Patrasová, skupina Maxim Turbulenc, Tři sestry, soubory z dětských domovů a mnoho dalších protagonistů v čele s Martinem Dejdarem a Gábinou Partyšovou, kteří budou v rolích moderátorů. Děti si mohou vyzkoušet dětské dopravní hřiště, zaskákat na trampolínách, podívat se na Golema (modul hromadného neštěstí), vyzkoušet si umění poskytnout první pomoc nebo si zasoutěžit o hodnotné dárky.

Záštitu nad akcí převzalo Hlavní město Praha, Nadace Besip, Besip a MŠMT ČR. Jedním z patronů akce je také Český červený kříž, který bude reprezentovat na akci Oblastní spolek ČČK Praha 1.

Pro více informací klikněte zde
Pro zvětšení klikněte zde

Pokud někteří z vás zatím nevědí kam zavítat s dětmi poslední prázdninový den - akce Praha dětem je určitě dobrý nápad.