Přibyla další »Přátelská místa«

Český červený kříž udělil v neděli 8. ledna certifikáty Přátelské místo podruhé v historii - organizacím, které během loňského roku úspěšně ukončily certifikační proces. Mezi Přátelská místa se zařadily veřejné instituce, hotely i úřady veřejné správy.

Do projektu se hlásí stále nové instituce. I když byl projekt Přátelská místa původně určen především pro komerční subjekty a poskytovatele služeb, stále více o speciální kurz mají zájem i úřady, muzea nebo knihovny. „Našim členům projekt určitě doporučíme,“ potvrdila během předávání certifikátů Zuzana Strnadová, předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM.

Znalost práce s lidmi s nejrůznějšími omezeními by do standardu vzdělávání úředníků chtěl zařadit také Úřad práce. „Chceme začlenit obsah školení Přátelská místa do standardního vzdělávání všech zaměstnanců Úřadu práce ČR. Pilotní projekt by se mohl uskutečnit už v prvním čtvrtletí letošního roku,“ řekl náměstek generálního ředitele Úřadu práce ČR Martin Žárský.

logo projektu Přátelská místa

www.pratelskamista.cz.

Cílem projektu je vytvořit síť certifikovaných poskytovatelů služeb, u kterých bude mít klient s nejrůznějšími typy omezení garanci profesionálního přístupu a dostupnosti služeb.

Certifikací v roce 2011 úspěšně prošly Národní technické muzeum v Praze, Krajský úřad Karlovarského kraje, Krajský úřad Jihomoravského kraje, Clarion Congress Hotel Prague a ŠKODA AUTO Muzeum.

Záštitu nad projektem převzal místopředseda Svazu měst a obcí ČR a europoslanec Oldřich Vlasák.