Republikové kolo soutěže mladých zdravotníků 2012

Výuce první pomoci dětí a mládeže se ČČK věnuje již několik desítek let. Ročně projde základní přípravou na dvě desítky tisíc dětí.

Pro veřejnost je "viditelnou" částí tohoto projektu zejména systém soutěží Hlídek mladých zdravotníků od okresního přes krajská až po republikové kolo.

V letošním roce, v sobotu 16.6.2012, proběhlo Republikové kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků, jehož pořadatelem byl Oblastní spolek ČČK Blansko.

Soutěže se zúčastnilo celkem 18 družstev z devíti krajů sestavených ze žáků I. a II. stupně základních škol a studentů středních škol.

Soutěž probíhala v areálu Zimního stadionu a po městě, kde byly k vidění opravdu pestré a náročné soutěžní disciplíny jako například ošetření dívky, které praskl zapalovač v rukách, vytažení tonoucího ze zámeckého jezírka či zvládnutí hysterického chování zraněného.

Soutěžící museli prokázat nejen odborné znalosti, ale mnohdy i fyzickou zdatnost, kterou pak úročili v disciplínách typu transport zraněného na nosítkách a podobných.

Poděkování patří organizátorovi, Městu Blansko, dále také maskérům a figurantům, jejichž „umělecká díla“, stejně tak jako divadelní etudy patří neodmyslitelně k soutěžím ČČK.

Vítězství z Republikového kola hlídek mladých zdravotníků pro I.stupeň si odvezla ZŠ a MŠ Krajková, která reprezentovala Plzeňský a Karlovarský kraj.
Vítězem II. stupně se stala hlídka z Mladé Boleslavi reprezentující Středočeský kraj.

Blahopřejeme!