Šestá odběrová propagační akce ve Fakultní Thomayerově nemocnici

Dne 29.11.2011 se opět sešly známé tváře, aby bezplatně darovaly krev a pomohly tak všem, kteří ji potřebují. Tentokráte však poznamenalo účast přetrvávající nepříznivé počasí, neboť mnohé z těch, kteří účast přislíbili, zahnala do peřin chřipka či jiné zdravotní komplikace.

Paní Vendula Svobodová, která dorazila akci podpořit, krev darovala už i v minulosti a svoji účast komentovala takto: Ráda podpořím dobrou věc, a i když jsem měla včera až do půlnoci pracovní povinnosti, nevadilo mi, že jsem si ráno musela přivstat a přijít darovat krev. Vím, že tím pomohu druhým a to je pro mě důležité.

Lucie Smatanová, Vicemiss České republiky 2009, která patří již mezi „ostřílené“ dárce krve,tentokrát sice krev darovat nemohla, ale byla ráda, že krev mohl darovat alespoň její přítel, grafik a filmový kaskadér, kterého vzala s sebou. Víťa daruje krev poprvé, takže moc nevěděl, do čeho jde, ale jsem ráda, že to nevzdal, přišel se mnou a alespoň jeden z nás ten půllitr nejdražší tekutiny daroval, uvedla Lucie.

K dobré náladě na transfúzním oddělení přispěla účast dalších známých herců a zpěváků Miroslava Hraběte, Terezy Vágnerové a Braňa Poláka. Ani tentokráte nechyběla Eva Čerešňáková s kamarádkou Nikol Vykydalovou.

Snímky z odběrové akce
Snímky z odběrové akce


Poděkování patří nejen všem známým tvářím, které máte možnost vidět na fotkách, ale také fotografovi panu Tomáši Martinkovi, který je nejen pravidelným bezpříspěvkovým dárcem, ale aktivně podporuje také další projekty ČČK.

Zkusíte také pomoci nemocným?