Slavnostní poděkování nejzasloužilejším dárcům krve

Již potřetí v historii Českého červeného kříže se konalo slavnostní ocenění nejvíce zasloužilých dárců krve, kteří mají na svém „kontě“ více než 250 bezpříspěvkových odběrů krve a krevních složek. Na slavnostním ocenění, které se 17. 11. 2012 uskutečnilo tradičně v galerii Písecká brána, bylo oceněno devět mnohonásobných dárců krve z celé České republiky. Za historii ČČK dovršilo tento počet čestných darů již 60 dárců, z toho byly tři ženy.

Slavnostní akce byla tentokráte zajímavá i tím, že ocenění přebíral i prezident ČČK Marek Jukl, který je dárcem od svých 18 let. Všem oceněným poděkoval také předseda Národní transfuzní komise MZ ČR Petr Turek a náměstek pro pojistné a správu pohledávek VZP Tomáš Červinka.

Slavnostní atmosféra byla provázena ukázkami z komorního koncertního projektu TRANQUILLO v podání Terezy Rajnincové, kytaristy Viktora Jermana a Petra Hanzlíka, který se zhostil i role moderátora.


Další fotografie zde

Poděkování Českého červeného kříže patří provozovateli galerie Písecká brána panu Petru Mändlovi, za jehož podpory se toto výjimečné oceňování konalo.