Světový den první pomoci: Dopravní nehoda? Náhradní životy nejsou!

8. září 2018 je Světový den první pomoci. Český červený kříž vyzývá k tomu, aby se lidé naučili první pomoc a pomohli tak snížit počet úmrtí a úrazů na českých silnicích.

Dopravní nehody si na celém světě ročně vyžádají 1,25 milionů lidských životů. V České republice v loňském roce zahynulo na silnicích 502 osob. Tisíce lidí se při nich zraní, často s celoživotními následky. Přitom jsme všichni účastníky silničního provozu - jako chodci, řidiči či cestující.

Nemusíte být profesionál, abyste zachránil život na silnicích:

Podle Mezinárodní federace ČK&ČP může každý přispět ke snížení počtu úmrtí či následků zranění při nehodách - stačí, aby se lidé naučili jak na místě nehody postupovat a jak poskytnout první pomoc.. Český červený kříž ročně naučí první pomoc 50 tisíc lidí. Přihlaste se i Vy - více na www.kurzyprvnipomoci.eu.

Na místě nehody můžete být prvními hráči. Věděli byste, co dělat? Rozhodují první minuty a žádné náhradní životy nejsou!

Kurzy první pomoci pořádáme stále. Během září u příležitosti Světového dne naše oblastní spolky ČČK navíc pořádají řadu ukázek poskytování první pomoci pro veřejnost (vybrané akce naleznete zde).