Sýrie: humanitární pomoc dojela do obklíčených měst

Násilnosti a občanská válka v Sýrii již prakticky vstupují do šestého roku trvání... Situace v Sýrii je velmi obtížná, vždyť již přes 8 milionů Syřanů žije v Sýrii mimo své původní domovy.

Spolu s Mezinárodním výborem ČK poskytuje syrská národní společnost Červeného půlměsíce velmi rozsáhlou pomoc - kvartálně se pomoci dostane 9 milionům Syřanů, jen např. teplé stravy vydá Syrský ČP měsíčně 600.000 dávek. Působení složek ČK&ČP není omezeno frontovou linií a zahrnuje území kontrolované všemi stranami syrského konfliktu.

V těchto dnech se podařilo dosáhnout dohody o vstupu humanitární pomoci i do oblastí dlouhé 3 měsíce izolovaných v obležení - konkrétně jde o města Madaya, Foua a Kefraya (prvou oblast obléhají vládní síly, další dvě opozice), kam dorazily (12.1.2016 ve 4 hod. ráno) dva konvoje - celkem 70 kamionů doprovázených vozidly MVČK - s nákladem potravin (včetně kojenecké a dětské stravy), přikrývek, léčiv a zdravotnického materiálu.

MVČK rovněž monitoruje potřeby na místě a zaměří se především na zdravotní péči.

video

Dne 14.1.2016 vyjela do stejných měst druhá dvojice konvojů - celkem 63 kaminony s humanitární pomocí pro 60.000 lidí. Spolu s kamiony s pomocí jely rovněž zdravotnické týmy Syrského ČP.


Podpořit pomoc ČČK v Sýrii: 333999/2700 v.s.1501 | daruj on-line | QR platba