Ukrajina: pomoc ČČK se opět připravuje

Během ozbrojeného konfliktu, který probíhá na východě Ukrajiny, vypravil Český červený kříž již v roce 2014 osm zásilek zdravotnického materiálu o hmotnosti přes 10 tun a dodal čtyři automobily. Zatím naposled poslal další zdravotnický materiál v rámci humanitárního konvoje v únoru 2015.

Na základě požadavků Ukrajinského Červeného kříže (UkČK) je již připravena další pomoc. Jedná se o tři automobily Ford transit, které doplní automobily poskytnuté loni, s nimiž má UkČK výborné zkušenosti. Budou opět sloužit pro potřeby mobilních zdravotnických týmů UkČK, které nahrazují zhroucenou zdravotnickou infrastrukturu na východě země, kde často operují v bojových podmínkách (proto mají Fordy zvlášt doplněné kryty motorů...) a poskytují pomoc bez ohledu na příslušnost raněných a nemocných.

Součástí pomoci budou také speciální rescue sety, tedy balíčky zdravotnického materiálu "na míru". Každý obsahuje 41 kusů zdravotnického materiálu (obvazový materiál, turnikety, fyziologický roztok, dezinficiens apod.). Celkem jde o 2.400 těchto souprav a přepraveny budou přímo v automobilech. Podle návrhu ČČK je dodala firma Hartmann-Rico. Automobily jsou již opatřeny ukrajinskými SPZ, aby mohly do terénu vyjet co nejdříve po dopravě na Ukrajinu.

Pomoc odjede na Ukrajinu v polovině září, o čemž Vás budeme informovat. Pomoc je poskytována za podpory MZV ČR.

Další pomocí je i letos vyslání lektorů ČČK pro potřeby instruktorů zdravotnických jednotek UkČK.


Podpořit pomoc ČČK na Ukrajině: 333999/2700 v.s.1502 | daruj on-line | QR platba