Vendula Svobodová, Ben Cristovao, Viktor Dyk a další celebrity darovaly krev

Na transfuzním oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice se v silné sestavě sešly 25.11.2010 známé tváře, aby podpořily bezplatné dárcovství krve a ve spolupráci s Českým červeným křížem darovaly krev. Mezi statečnými byli tentokráte Vendula Svobodová, Viktor Dyk, Ben Cristovao, Lucie Křížková (Váchová) s manželem Davidem Křížkem, moderátor Míra Hejda, herec Mirek Hrabě, moderátorka Zora Kepková, vicemiss Eva Čerešňáková a člen skupiny Navigators.

Po vstupním vyšetření byly k odběru „propušteny“ všechny známé tváře, takže zásoby krve byly obohaceny o několik litrů, neboť každý daroval obvyklých 450 mililitrů vzácné tekutiny.

Paní Vendula Svobodová nám přiznala, že již v minulosti patřila mezi pravidelné bezplatné dárce. Zpěvák Ben Cristovao přišel naopak k odběru poprvé a, i když nevěděl, do čeho jde a jak odběr probíhá, nakonec byl mile překvapený a prozradil: „Mám dobrý pocit z toho, že jsem podpořil dobrou věc. Sestřička mi doporučila tříměsíční pauzu, ale určitě přijdu krev darovat znovu, vůbec mě to nebolelo,“ řekl mladý sympatický zpěvák.

Zpěvák, textař a skladatel Viktor Dyk podpořil akci ČČK již podruhé a podle jeho vyjádření, určitě ne naposledy.


Fotografie z odběrové akce
Fotografie z odběrové akce

Další známá tvář, Miss Lucie Křížková (Váchová), patří již několik let mezi pravidelné dárce krve a odběrové akce ČČK se zúčastnila tentokráte i s manželem – jachtařem Davidem Křížkem, který se po svém prvním odběru rozhodl, že rád Lucii doprovodí k dalším odběrům a společně s ní také bude darovat krev.

Stanete se i Vy dárci krve? Zkuste to!