Vyjela další pomoc na Ukrajinu


Dne 17.9.2015 vyjela na Ukrajinu druhá letošní zásilka s pomocí ČČK (o její přípravě). Již tradičně je určena Ukrajinskému Červenému kříži, jehož zdravotnické jednotky nahrazují na východě Ukrajiny systém zdravotní péče, který se v důsledku ozbrojeného konfliktu de facto zhroutil, a umožňují tak přístup ke zdravotní a psychosociální pomoci civilnímu obyvatelstvu.

Dnešní pomoc tvoří tři sanitní automobily zn. Ford transit - jde už o druhou dodávku těchto vozidel, které si mobilní týmy Ukrajinského ČK velmi oblíbily ve složitých podmínkách (zvláštní výbavou jsou např. kryty motorů).

Tato vozidla ale nejedou s prázdnou - jsou naložena balíky s 2.400 traumasety. Obsah traumasetů je navržen přímo na míru potřebám a zkušenostem z míst zasažených boji. Celkem obsahují 98.400 ks zdravotnického materiálu (obvazový materiál, turnikety, dezinficiens, fyziologický roztok atd.), rescuesety vyrobila dle požadavků ČČK firma Hartmann-Rico.

Na místo pomoc dorazila v pondělí 21.9.2015, o den dříve, než bylo původně plánováno. Hodnota pomoci činí 3,3 mil. Kč a je realizována za podpory MZV ČR.

Jedná se již o desátou zásilku, kterou ČČK vypravil na pomoc Ukrajinskému ČK a je určena všem raněným a nemocným, bez rozdílu příslušnosti k bojujícím stranám v ukrajinském konfliktu.


Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK z 17.září 2015
Obal traumasetu pro Ukrajinský ČK
 
Nakládka zdrav. materiálu do vozidel - 16.9.2015
               

Podpořit pomoc ČČK na Ukrajině: 333999/2700 v.s.1502 | daruj on-line | QR platba