Zemětřesení v Itálii: Červený kříž pomáhá

24.8.2016 v 3.36 hod. zasáhlo oblast střední Italie silné zemětřesení o síle 6,2 ° Richterovy stupnice s epicentrem JV od města Perugia. Podle zprávy Italského Červeného kříže byly nejvíce zasaženy obce Amatrice, Accumoli a Arquata del Tronto. Počet mrtvých činí několik stovek.

Italský červený kříž ihned, již během ranních hodin, nasadil do oblasti 20 sanitek, záchranné týmy s vyhledávacími psy (podařilo se vyprostit a zachránit několik desítek osob) a rovněž mobilní kuchyně, zařízení pro nouzová přístřeší a týmy psychosociální pomoci, celkem přes 260 příslušníků ČK, (počet personálu Červeného kříže v terénu překročil již další den 500), pomoc byla poskytnuta několika stovkám rodin.

Český červený kříž je s italskými kolegy v kontaktu. Ve Fondu humanity jsme alokovali pro pomoc částku 500.000 Kč a dne 25.8.2016 jsme vyhlásili veřejnou sbírku, jejíž výtěžek bude použit složkami Červeného kříže na okamžitou pomoc obětem zemětřesení přímo na místě. Jiná, než finanční pomoc, není italskou stranou žádána.


24.8.2016: příslušníci Červeného kříže před nasazením